Personal och kansli

Runt nio medarbetare är anställda vid Sociala Missionens Råd och Stöd.

murgröna och SM 2_2

Kansli och kontakt

Vårt kansli ligger på Högbergsgatan 31 A.

Vår mottagning är öppen:
måndag till fredag mellan kl. 9.00 – 15.00
lunchstängt kl. 11.30 – 12.30

Kontakta oss:

Råd & Stöd:
telefon: 08-556 023 00
e-post: info@socialamissionen.se

Administration

Du når Sociala Missionens administratör via info@socialamissionen.se

Råd & Stöd i socialrättsliga- och flyktingfrågor

Agnetha Dalemark, verksamhetschef Råd & Stöd
agnetha.d@socialamissionen.se

Sehka Dozo, kurator sociala frågor och äldrefrågor
sehka.d@socialamissionen.se

Lotta Rapacioli, socialrättsjurist sociala frågor
lotta.r@socialamissionen.se

Lena Hjalmarson, kurator sociala frågor
Lena.h@socialamissionen.se

Elias Nygren, flyktinghandläggare
elias.n@socialamissionen.se

Erika Ershammar, flyktinghandläggare

erika.e@socialamissionen.se

projekt: Att höra till

info@socialamissionen.se

Foto entré: Riitta Lundeqvist