Personal och kansli

Åtta medarbetare är anställda vid Sociala Missionens Öppna rådgivning.

murgröna och SM 2_2

Kansli och kontakt

Vårt kansli ligger på Högbergsgatan 31 A (bakom Andreaskyrkan).

Vår mottagning är öppen:
måndag till fredag mellan kl. 9.00 – 15.00
lunchstängt kl. 11.30 – 12.30

På grund av Covid-19 håller vår öppna mottagning stängt tillsvidare

Kontakta oss:

Rådgivning:
telefon: 08-556 023 00
e-post: info@socialamissionen.se

Administration

Du når Sociala Missionens administratör via info@socialamissionen.se

Rådgivning i socialrättsliga- och flyktingfrågor

Agnetha Dalemark, verksamhetschef Sociala Missionen
agnetha.d@socialamissionen.se

Sehka Dozo, kurator sociala frågor och äldrefrågor
sehka.d@socialamissionen.se

Lotta Rapacioli, jurist sociala frågor
lotta.r@socialamissionen.se

Yodit Haile Selassie, socionom sociala frågor
yodit.hs@socialamissionen.se

Elias Nygren, flyktinghandläggare
elias.n@socialamissionen.se

Erika Ershammar, flyktinghandläggare

erika.e@socialamissionen.se

Kerstin Andersson, projektsamordnare ”Att höra till”

kerstin.a@socialamissionen.se

 

Foto entré: Riitta Lundeqvist