Personal och kansli

Runt 15 medarbetare är anställda på Sociala Missionen i skiftande befattningar inom de olika verksamhetsområdena Råd och StödGymnasieskolan Futurum. Läs mer om detta under respektive verksamhetsområde.

murgröna och SM 2_2

Kansli och kontakt

Vårt kansli ligger på Högbergsgatan 31 A.

Vår mottagning är öppen:
måndag till fredag mellan kl. 9.00 – 16.00
lunchstängt kl. 12.30 – 13.30

Kontakta oss:

Råd & Stöd: info@socialamissionen.se

Gymnasieskolan Futurum: tel: 08-556 02 310,
e-post: agnetha.d@socialamissionen.se
www.gymnasieskolanfuturum.se

Administration

Nancy Pino, ekonomiassistent – sjukskriven.

Råd & Stöd i socialrättsliga- och flyktingfrågor

Emelia Frennmark, verksamhetschef Råd & Stöd – föräldraledig
emelia.f@socialamissionen.se

Beatrice Amsenius, tf Verksamhetschef Råd & Stöd
beatrice.a@socialamissionen.se

Riitta Lundeqvist, kurator sociala frågor
riitta.l@socialamissionen.se

Sehka Dozo, kurator sociala frågor och äldrefrågor – tillfälligt sjukskriven
sehka.d@socialamissionen.se

Mary Jonsson, socialrättslig rådgivare sociala frågor och äldrefrågor
mary.j@socialamissionen.se

Elias Nygren, flyktinghandläggare

elias.n@socialamissionen.se

Erika Ershammar, flyktinghandläggare – föräldraledig

 

Foto entré: Riitta Lundeqvist